Достапни линкови

Вашингтон: Командантот на американските сили во Ирак најави повлекување на 30000 војници до срединат


Командантот на американските сили во Ирак, дејвид Петреус најави повлекување на околу 30 000 американски војници од Ирак до средината на 2008 година. Сепак тој нагкласи дека преголемото повлекување на американските сили од оваа земја би било како што рече, катарстрофално.
XS
SM
MD
LG