Достапни линкови

Њујорк: Шест години од нападите во САД


Денеска се навршуваат шест години од нападите на 11 септември во САД. Во Њујорк семејствата на загинатите ќе положат цвеќе во близина на поеранешниот светски трговски центар И ќе бидат прочитани имињата на повеќе од 2700 жртви кои загинаа. За нападите на 11 септември обвинета беше Ал каеда на Осама Бин Ладен.
XS
SM
MD
LG