Достапни линкови

Брисел: Оли Рен добил уверување дека Србија не размислува да употреби сила за Косово


Европскиот комесар за проширување Оли Рен изјави дека добил уверување оти Србија не размилсува за употреба на сила при решавањето на идниот статус на Косово. По разговорите со рен, потпретседателот на српската влада Божидар Ѓелиќ рекол дека ставот на Србија е дека постои доволно простор за компеомис кој не би довел до расцепување на земјата.
XS
SM
MD
LG