Достапни линкови

Ерусалим: Абас се надева на рамковен договор со израелскиот премиер за палестинска држава


Претседателот на палестинската власт Махмуд Абас изрази надеж дека на денешните разговори со израелскиот премиер Ехуд Олмерт во Ерусалим би можело да биде постигнат рамковен договор за палестинска држава. Станува збор за редовна средба меѓу двајцата политичари што е во рамките на американскиот план за заживување на израелско палестинскиот мировен процес.
XS
SM
MD
LG