Достапни линкови

Берлин: Посета на францускиот претседател Никола Саркози


Францускиот претседател Никола Саркози и германскиот канцелар Ангела Меркел на денешните разговори во Берлин, како што е најавено, ќе разговараат ,меѓу другото, и за Косово. Агенциите оценуваат дека ова прашање е приоритетно за Европската Унија со цел да се зачува единството на Унијата во врска со идниот статус на Косово.
XS
SM
MD
LG