Достапни линкови

Вашингтон: Амбасадорот и командантот на војската на САД во Ирак пред Конгресот


Командантот на војската на САД во Ирак генерал Дејвид Петрјус и амбасадорот на САД во Багдад Рајан Крокер ке зборуваат во Конгресот за напредокот во Ирак. До ова доага додека Демократите во конресоот бараат американските трупи да почнат да се повкелуваат од Ирак.
XS
SM
MD
LG