Достапни линкови

Исламабад: Екс премиерот Наваз Шариф се врати во Пакистан


Поранешниот пакистнски премиер Наваз Шариф се врати во Исламбад. Шариф кој беше во егзил од 1999 и најви дека сака кампања против режимот на Первез Мушараф, како што јавија агенциите пристигнал на аеродромот во Ислобад изутрината со синокешниот лет од Лондон. Не е познато дали пакистанските авторитети кој соопштија дека приведоа поголем број подржувачи на Шариф, ке го приведат поранешниот лидер веднаш по неговото пристигнување.
XS
SM
MD
LG