Достапни линкови

Алжир: Ал Каида ја презеде одговорноста за нападите во кои загинаа најмалку 50 лица


Крилото на Ал Каида за северна Афика соопшти дека стои зад двата самоубиствени напади во Алжир во кои загинаа најмалку 50 лица, јавуваат агенциите. Вториот по хиерархија командант на Ал каида, Ајман ал Завахри во јули во својот говор рече дека регионот на северна Африка е рекорупмиран и дека треба да тргне тамошната власт.
XS
SM
MD
LG