Достапни линкови

Вашингтон: Силна решеност на Буш да оди понатаму во напорите за стабилизација на Ирак


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека неговата решеност да оди понатаму во напорите за стабилизација на Ирак како и секогаш е силна, што е знак дека постои мала веројатност дека во извештајот на Конгресот наредната недела ке повика на промена на стратегијата. Американскиот претседател ги посети војниците на вракање од Азиско пацифистичкиот самит, а вчерашното редовно обракање го искористи да повика на стрпливост на опозициските конгресмени кои бараат да биде утврден распоредот и роковите за повлекување на војниците од Ирак.
XS
SM
MD
LG