Достапни линкови

Делис: Најмалку 10 лица загинале во експлозија на автомобил бомба


Најмалку 10 лица загинале во експлозија на автомобил бомба во алжирскиот град Делис, 100 километри источно од главниот град Алжир. Агенциите јавуваат дека цел на нападот била касарната во тој град.
XS
SM
MD
LG