Достапни линкови

Модена: Денеска погреб на Лучијано Павароти


Во италијанскиот град Модена денеска ќе биде погребан оперскиот пејач Лучиано Павароти, кој почина во четвртокот. Најавено е присуство на илјадници негови обожаватели, меѓу кои и политичари и многу меѓународни ѕвезди од шоу бизнисот.
XS
SM
MD
LG