Достапни линкови

Сиднеј: САД ќе потпише мировен договор со Северна Кореа доколку се откаже од нуклеарното оружје


Соединетите Држави се подготвени да потпишат мировен договор со Северна Кореа доколку таа земја јасно се откаже од програмата за нуклеарно оружје. Ова денеска во Сиднеј го изјави претседателот Џорџ Буш, додавајќи дека за таквата можност разговарал и со јужнокорејскиот Рон Му Хјун.
XS
SM
MD
LG