Достапни линкови

Свет: Бин Ладен преку видео порака ќе се обрати на 11 септември


Лидерот на Ал Каида Осама Бин Ладен со видео порака ќе им се обрател на американците на единаесетти септември, а по повод шест годишнината од терористичките напади врз Њујорк и Вашингтон. Информацијата за новата видео порака, како што јавуваат агенциите, била поставена на интерент станицата на Ал Каида. Бин Ладен последен пат се појавил на видео снимка за време на американските претседателски избори во ноември две илјади и четвртата година.
XS
SM
MD
LG