Достапни линкови

Багдад: Загинаа седум американски војници


Седум американски војници загинале вчера во северен Ирак, соопшти денеска американската команда во Багдад. Четворица од нив биле убиени во престрелка со ирачки бунтовници додека тројца други загинале во експлозија на поставена мина крај патот.
XS
SM
MD
LG