Достапни линкови

Модена: Почина Лучијано Павароти


Италијанскиот оперски пејач Лучиано Павароти, почина во својот дом во Модена на 71-на година. Во минатата година му беше дијагностициран рак. Павароти беше еден од најдобрите тенори на неговата генерација, а на оперската сцена беше 40-тина години. Лондонската кралска опера соопшти дека Павароти беше еден од ретките уметници кој остави печат врз милиони луѓе во светот.
XS
SM
MD
LG