Достапни линкови

Кандахар: Над 40 Талибанци убиени во судири во Кандахар


Американските сили соопштија дека над 40 талибанци биле убиени во жестоките борби во авганистанската провинција Кандахар. Талибанците го демантираат бројот на загинатите.
XS
SM
MD
LG