Достапни линкови

Багдад: Најмалку 14 загинати во воздушен напад врз шиитски милитанти


Ирачката полиција соопшти дека во воздушен напад на американските сили врз позициите на шиитските милитанти во Багдад, загинале најмалку 14 лица, а неколку куќи биле уништени. Американските сили засега не ги коментираат овие информации.
XS
SM
MD
LG