Достапни линкови

Скопје: Министерот за надворешни работи на БиХ Свен Алкалај во посета на Македонија


Денеска во официјална посета на Македонија е министерот за надворешни работи на Босна и Херцеговина Свен Алкалај. Тој освен со неговиот домаќин, македонскиот шеф на дипломатијата Антонио Милошоски ќе се сретне и со претседателот на државата Бранко Црвенковски и со премиерот Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG