Достапни линкови

Дарфур: Бан Ки Мун во посета на Дарфур


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун денеска замина во Суданската покраина Дарфур каде 200 илјади лица загинаа, а два милиона се раселени во 4 годишниот конфликт. Посетата на Бан е со цел да го забрза распоредувањето на 26 те илјади мировници на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG