Достапни линкови

Берлин: Упасени исламски терористи под сомнение дека подготвувале терористички напад


Германскиот министер за одбрана Франц Јозеф Јунг денеска изјави дека три лица исламски терористи биле уапсени под сомнение дека готвеле терористички напад врз аеродромот во Франкфурт и американската база во Рамстаин. Според Јунг, станало збор за блиска закана, а полицијата ја продлжува истрагата ширум Германија. Според мрежата Суедвестернфунк, станува збор за двајца германци и еден пакистанец кои планирале напад.
XS
SM
MD
LG