Достапни линкови

Белград: Волфганг Ишингер ја продолжува посетата на Белград


Евро претставникот во посредничката тројка Волфганг Ишингер денеска во Белград ќе се сретне со премиерот на Србија Воислав Коштуница, како и со претставници на невладините организации. Претседателот на Србија Борис Тадиќ, по вчерашните разговори со Ишингер, изјави дека е неопходно што поскоро да започнат директни преговори меѓу Белград и Приштина за решавање на статусот на Косово. Ишингер во минатата недела беше во слична неформална посета на Приштина, а утре ќе отпатува за Брисел.
XS
SM
MD
LG