Достапни линкови

Копенхаген: Уапсени неколку лица под сомневање дека подготвувале бомбашки напад


Данската полиција денеска соопшти дека во главниот град Копенхаген уапсила неколкумина под сомневање дека подготвувале бомбашки напад. Полицијата не даде детали за колку лица станува збор и за тоа каде планирале да го извршат нападот.
XS
SM
MD
LG