Достапни линкови

Јутакан: Ураганот Феликс на пат кон Централна Америка


Ураганот Феликс со сила на бура од категорија пет е на пат кон Централна Америка и мексиканскиот полуостров Јукатан. Урагани со толкава сила се многу ретки, соопштија од метереолошката станица во Мајами.
XS
SM
MD
LG