Достапни линкови

Белград: Посета на Вонфганг Ишингер


Преставникот на Европската Унија во посредничката тројка за Косово Вофганг Ишингер денеска во Белград е на разговори за процесот на преговори меѓу Белград и Приштина. Ишингер по последната Виенска средба со двете делегации изјави дека очекува новите состаноци да се одржат во Њујорк кон крајот на Септември за време на Генералното Собрание на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG