Достапни линкови

Токио: Оставка на јапонскиот министер за земјоделие поради финансиски скандал


Јапонскиот министер за земјоделие Такехико Ендо поднесе оставка поради финансикси скандал. Тој призна дека прекршил две етички правила кога станува збор за помошта од владините фондови. Ендо стана министер минатиот понеделник по владината реконструкција предизвикана од поразот на владината коалиција на изборите за горниот дом на Парламентот.
XS
SM
MD
LG