Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореја се согласи да се ослободи од нуклеарната програма до крајот на годинава


Северна Кореја според извештаите се согласи да се ослободи од својата нуклеарна програма до крајот на годинава. Договорот беше постигнат на дводневните разговори меѓу американскиот помошник секретар на САД Кристофер Хил и Северна Кореја што се одржаа во Женева.
XS
SM
MD
LG