Достапни линкови

Скопје: Започнува учебната година


Започнува учебната година за 300 000 ученици во основното и во средното образование низ државава. За 23 000 првачиња стартува деветолетката. За првпат годинава ќе има две категории првачиња, така што 26 000 кои годинава се прво в година ќе бидат трето одделение.
XS
SM
MD
LG