Достапни линкови

Скопје: Кинескиот министер на меѓународниот оддел на ЦК на КП на НР Кина во Македонија


Претседателот Бранко Црвенковски ќе го прими кинескиот министер на меѓународниот оддел на Централниот комитет на Комунистичката партија на Народна Република Кина Ванг Јиаруи кој престојува во Македонија. Јиурау во рамките на посетата на државава се сретна и со премиерот Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG