Достапни линкови

Женева: Непозната болест со голема смртност во Конго


Светската Здравствена Организација соопшти дека во Демократска Република Конго се појавила непозната болест со висока смртност. Почетните симптоми се треска, главоболка, болки во стомакот и повраќање. Засега не се знае бројката на умрените и заболените од кои највеќе се деца под десет години.
XS
SM
MD
LG