Достапни линкови

Лондон: Десет години од трагичната смрт на принцезата Дајана


Во Велика Британија денеска, се одбележува 10 годишнината од трагичната смрт на принцезата Дијана. Таа на 31-ви август 1997-ма година, загина во сообраќајна несреќа во Париз.
XS
SM
MD
LG