Достапни линкови

Кабул: Еден војник загина во експлозија на бомбаш самоубиец


Бомбаш самоубиец денеска детонира експлозив на влезот на аеродромот во Кабул, при што еден авганистански војник загина, а неколкумина беа повредени. Според портпарол на германските сили во Авганистан, цел на нападот биле две возила во кои имало германски војници, но тие не биле повредени.
XS
SM
MD
LG