Достапни линкови

Приштина: Францускиот генерал Де Марк ја презема должноста командант на КФОР


Францускиот генерал Ксавие Бу Де Марк денеска во Приштина ја превзема должноста командант на КФОР од досегашниот, германецот Роланд Катер. На церемонијата присуствуваа и министрите за одбрана на Франција и на Германија, кои во текот на денов ќе имаат одвиени средби со косовските лидери. На Косово има 16 илјади воници на НАТО.
XS
SM
MD
LG