Достапни линкови

Москва: Хуманитарна помош за палестинските територии


Русија испрати голема пратка помош за палестинските територии како дел од меѓународните напори да се спречи хуманитарната катастрофа во Газа. Пратката е предадена во Јордан и Москва изрази надеж дека сите заинтересирани страни ќе дојдат до помошта, главно храна и лекови, на најбрз можен начин.
XS
SM
MD
LG