Достапни линкови

Скопје: Во Собранието денеска пратенички прашања


Собранието на РМ денеска ќе одржи седница на која пратениците ќе поставуваат прашања до претставниците на владата. Инаку вчера попладне беше прекината 65-тата пленарна седница чие продолжение ќе биде дополнително закажано. Една од точките на прекинатата седница беше и законот за јавното обвинителство.
XS
SM
MD
LG