Достапни линкови

Токио: Посета на германскиот канцелар Ангела Меркел


Германскиот канцелар Ангела Меркел денеска пристигна во Токио на разговори со јапонските лидери за начините за решавање на глобалното затоплување, тероризмот и на другите светски проблеми. Претходно таа престојуваше во Кина каде што ги покрена прашањата за човековите слободи и за пиратеријата во таа земја.
XS
SM
MD
LG