Достапни линкови

Техеран: Иран и одговорил МААЕ на прашањата за нуклеарната програма


Иран одговорил на прашањата на Меѓународната Агенција за Атомска Енергија во врска со тестирањата со плутониум, а ги утврдил и временските рокови за давање одговори во врска со центрифугите кои се користат за збогатување ураниум. Иран ги отфрла обвинувањата дека тајно се обидува да произведе нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG