Достапни линкови

Анкара: Трет и последен круг во турскиот парламент за избор на претседател на земјата


Во Турскиот Парламент денеска ќе се одржи третиот круг од изборите за нов претседател на Турција. Се очекува кандидатот на владејачката партија, Абдула Ѓул да победи во третиот и последен круг, а за негова победа неопходно е апсолутно мнозинство од 276 гласа.
XS
SM
MD
LG