Достапни линкови

Фалуџа: Најмалку 10 лица загинаа при напад врз џамија


Најмалку 10 лица загинаа, а повеќемина се повредени во синоќешниот напад на бомбаш самоубиец врз една џамија во Фалуџа. Како што јавуваат агенциите во судирите со полицијата животот го изгубиле три лица. Полициски извори соопштија дека самоубиецот по вечерната служба во џамијата влегол во канцеларијата на имамот, неговиот син и неколку верници и таму ја актицвирал бомбата.
XS
SM
MD
LG