Достапни линкови

Вашингтон: Американскиот министер за правда Алберто Гонзалес ја најави својата оставка


Американскиот министер за правда Алберто Гонзалес ја најави својата оставка која ќе стапи во сила на 17 септември. Во неговото обраќање пред новинарите Гонзалес изјави дека било привилегија да се работи во правниот оддел на американската влада. Неговата оставка следува откако поради политички причини Гонзалес отпушти од работа осум јавни обвинители.
XS
SM
MD
LG