Достапни линкови

Москва: Руските бомбардери кои патролираат во близина на НАТО воздушниот простор не носат нуклеарки


Руските бомбардери кои патролираат во близина на НАТО воздушниот простор не носат нуклеарно оружје. Ова го соопшти командантот на руската авијација Павел Андросов. Претседателот Владимир Путин на 17 Август поради безбедносни закани нареди како во времето на Советската ера патроли на бомбардерите надвор од руските граници.
XS
SM
MD
LG