Достапни линкови

Пекинг: Средба на Ангела Меркел со премиерот Вен Џибао


Германскиот канцелар Ангела Меркел на почетокот од три дневната посета на Кина се состана со премиерот Вен Џибао. Таа е на чело на делагација од 25 германски компании и се очекува потпишување на серија бизнис договори. Во агендата на Меркел се и серија чувствителни прашања како човековите права. По Кина, германскиот канцелар ке ја посети и Јапонија.
XS
SM
MD
LG