Достапни линкови

Вашингтон: САД ја поздравија решеноста на ирачките лидери за национална обнова на Ирак


Соединетите Држави ја поздравија решеноста на ирачките лидери заедно да работат за постигнување национална обнова на земјата. Заедничката конференција и соопштение на Претседателот, потпретседателот, премиерот, односно на лидерите на шиитите, сунитите и курдите за Вашингтон е важен симбол. Тие имено постигнале согласност за серија мерки за обнова на довербата меѓу етничките и религиозните фракции.
XS
SM
MD
LG