Достапни линкови

Атина: Бројот на жртвите во пожарите се зголеми на 60 лица


Бројот на жртвите во пожарите , кои од петокот беснеат во Грција, се зголеми на 60 лица- соопшти грчката противпожарна служба. Пожарите вчера стигнаа и до родното место на олимписките огри, Олимпија но археолошките локалитетите и Олимпискиот музеј беа спасени од огнените јазици. Во мегувреме грчката влада понуди награда од 1 милион евра за информации кои би воделе до апсење на подметнувачите на пожарите.За денеска е најавено пристигнување на нова мегународна помош.
XS
SM
MD
LG