Достапни линкови

Индија: Најмалку 42 загинати во експлозии на југот од Индија


Најмалку 42 лица загинале, а осумдесеттина се ранети во вчерашните експлозии во Хидерабад, на југот на Индија. Официјалните претставници веруваат дека зад тие напади стојат есламски екстремисти од бангладеш. Речиси за сите бомбашки напади што се случиле во Индија властите сметаат дека се одговорни исламските екстремисри, дури и кога цел на нападите биле муслимани.
XS
SM
MD
LG