Достапни линкови

Дуранго: Повредени двајца полицајци при експлозија на бомба


Во експлозија на бомба пред заштитната зона на полициската станица во Дуранго во шпанскиот регион Баскија беа повредени двајца полицајци. Засега никој не ја превзеде одговорноста, но полицијата се сомнева дека бомбашкиот напад е дело на баскистаката сепаратистичка група ЕТА.
XS
SM
MD
LG