Достапни линкови

Дуранго: Најмалку две лица се повредени при напад со автомобил бомба


Најмалку две лица се повредени при напад со автомобил бомба чија цел била една полициска станица во шпанскиот баскиски регион, јавуваат агенциите. Како што соопшти полицијата, нападот се случил во градот Дуранго. Не е јасно дали баскиската сепаратистичка група ЕТА е инволвирана во инцидентот. Сеуште ниту една група не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG