Достапни линкови

Кабул: Грабнат германски државјанин прикажан на ТВ станица


Германскиот државјанин кој пред повеќе од еден месец беше грабнат во Авганистан денеска бил прикажан на една приватна телевизиска станица во таа земја при што побара од Берлин да преземе се за да го ослободи. Талибанците за негово ослободување бараат повлекување на три илјади и тристоте германски војници од Авганистан.
XS
SM
MD
LG