Достапни линкови

Вашингтон: Неосновани изјавите на некои српски министри, оценка на САД


Официјален Вашингтон ги оцени како неосновани изјавите на некои српски министри дека Соединетите Држави со независноста на Косово сакаат од покраината да направат сателитска држава на НАТО.
,,Претерано е да се каже дека планот на Марти Ахтисари има за цел создавање држава на НАТО,, изјави претставникот на Стејт Департментот Гозо Гајегос, додавајќи дека планот е основа за дополнителните преговори меѓу Белград и Приштина.
XS
SM
MD
LG