Достапни линкови

Солун: Нигериската амбасада апелираше за прекин на насилствата во Солун


Нигериската амбасада во Грција апелираше за прекин на насилствата во Солун, кои траат веќе четири дена. Нередите се иницирани од смртта на еден нигериски имигрант во саботата.Тој обидувајќи се да побегне од полиција скокнал од првиот кат на еден угостителски објект при што починал на самото место.
XS
SM
MD
LG