Достапни линкови

Скопје: Денеска седница на Советот за безбедност


Претседателот на државата Бранко Црвенковски, денеска ќе одржи седница на Советот за безбедност. Тема на седницата ќе биде актуелната политичко-бебедносна ситуација во земјава и регионот во контекст на прееговорите за решавање на идниот статус на Косово.
XS
SM
MD
LG